Eyl
2nd

Sizleri 2 kahramanla tanıştırmak istiyorum.

Posted by TamamenAlintidir

Sevgili Tunç Kılınç’ın fikir atölyesinde bizlerle tanıştırdığı, Barış Sözen ve Ümit Dilli arkadaşlarımızın neler yaptığını öğrenmek ister misiniz? Onları canı gönülden çabaları için, yürekleri için ve prensiplerini para karşılığında satmadıkları için ayakta alkışlıyorum…. “İki memur çocuğu, Barış Sözen ve Ümit Dilli, üniversite hazırlık kurslarına giderken çektikleri maddi sıkıntılara adeta isyan ederek kurdukları bir sanal ÖSS hazırlık dershanesi vardı.  www.dersizle.com  

Hem de ücretsiz…    Logoları gibi, “Dershane Sanal Başarı Gerçek…

Bugün itibariyle yaklaşık 400 ders videosu bulunan sitelerini kurabilmek için zaman zaman aç kalmayı daha göze almışlar ve sponsor olarak da sadece PowerFm’i ikna edebilmişlerdi. Barış bugüne kadar olan gelişmeleri özetledi bana: “Şu an yaz okulunda derse ara verdik :) Ümit arkadaşım da şu anda bütünleme sınavlarına çalışıyor. Anlayacağınız derslerimizi biraz ihmal ediyoruz ve biraz da hocalarımızın anlayışsızlığı ve bizi (çoğunluğunun) hiçbir zaman desteklememesinden kaynaklanıyor bu durum. Bu siteyi kurmak için çektiğimiz sıkıntıları düşünüyoruz da buna değer miydi diye sürekli kendimize soruyoruz. Ve cevabını bulduk “evet değer”. Sitemize giren binlerce öğrenci var ve bunlardan dershaneye gitmeden bizim sitemizden çalışarak iyi veya kötü bir üniversite kazanan yüzlerce öğrenci var.

Şu aralar sitemizin tasarımını değiştirmekle uğraşıyoruz. Yeni eğitim dönemine online eğitim sitesinin yanı sıra, eğitim haber portalı olarak da girmek istiyoruz. Tabi ki bir yandan okulumuzdaki derslerle uğraşmak ve bir yandan siteyle uğraşmak bizi çok yoruyor ve yavaşlatıyor. Üniversite öğrencilerine burs vereceğimiz bir de projemiz var, bir fon oluşturacağız ve bu fonda 400-500 bin ytl arası bir para toplanacak ve bu para üniversite öğrencilerine burs olarak verilecek. Tabi ki bu projede tamamen internetin sayesinde olacak. Burada iki amacımız var; birincisi herşeyin para demek olmadığını insanlara göstermek istiyoruz. İikincisi ise eğitim ve bilişimle ilgili haberlerimiz basında çıktıkça insanlar ve dolayısıyla şirketler ve devlet(?) eğitime ve bilişime ve yeniliklere daha fazla önem verecek ve umarız daha güzel bir Türkiye olacak. Ama şu anda okulumuz ve Dersizle.com yeni projemizi yapmamıza engel oluyor. Büyük ihtimalle yeni projemizi önümüzdeki kış aylarında okulumuz tatildeyken yapacağız. İleride internet üzerinden reklam çözümleri sunan ve bilişim danışmanlığı yapan “global” bir şirket sahibi olmak için uğraşacağız. Şimdi dersime yetişmek zorundayım!” ”

Yazıya yapılan yorumları okumak için…

http://www.fikiratolyesi.com/index.php/2007/08/31/fikir-atolyesi-kahramanlari-hayatta-mi-2

Mevcut Dersİzle sitesini incelemek için…

www.dersizle.com

Çevremizdeki öğrencilere bu siteyi duyuralım ve hem öğrencilerimize hem de bu site için çabalayan kişilere destek olalım. PowerFm’i verdiği destekten dolayı kutluyorum.

Files under Genel Yazılar, Yeni Fikirler, projeler...


One Response to “Sizleri 2 kahramanla tanıştırmak istiyorum.”

  1. By Nazende on Eyl 4, 2007 | Reply

    BİR YERLERE GELEBİLMEK İÇİN İLLAKİ BİR DESTEĞE GEREKSİNİM DUYUYORUZ AMA DESTEK KURUMLARININ FİYATLARI EL YAKIYOR. BÖYLE BİR PROJE MÜTHİŞ BENDE BUNDAN SONRA TAKİPÇİSİ OLACAĞIM. YENİ PROJELERE İMZA ATMANIZ DİLEĞİYLE .

    Nazende NASIR

Yorum Yap